PIC16F627A-I/SO
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F627A-I/SO
Paket:
18-SOIC
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC
Auf Lager : 2329
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 224 x 8
Number of I/O 16
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 18-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V