PIC16F688-E/ST
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F688-E/ST
Paket:
14-TSSOP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
Auf Lager : 1920
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-TSSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V