PIC16LF1454-E/JQ
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16LF1454-E/JQ
Paket:
16-UQFN (4x4)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16UQFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 8
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-UQFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 16-UQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V