PIC16LF1613-E/P
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16LF1613-E/P
Paket:
14-PDIP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 14-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V