PIC17C42A-25/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC17C42A-25/PT
Paket:
44-TQFP (10x10)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 232 x 8
Number of I/O 33
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 17C
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 4KB (2K x 16)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 6V