PIC17C42A-33/P
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC17C42A-33/P
Paket:
40-PDIP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 4KB OTP 40DIP
Auf Lager : 8
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 33MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 232 x 8
Number of I/O 33
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 40-PDIP
Series PIC® 17C
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 4KB (2K x 16)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 6V