PIC17C752T-16E/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC17C752T-16E/PT
Paket:
64-TQFP (10x10)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 64TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 454 x 8
Number of I/O 50
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Series PIC® 17C
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters A/D 12x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V