PIC17C762T-33E/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC17C762T-33E/PT
Paket:
80-TQFP (12x12)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 80TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 33MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 678 x 8
Number of I/O 66
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 17C
Package / Case 80-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V