PIC18F05Q41-E/ST
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC18F05Q41-E/ST
Paket:
14-TSSOP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 14TSSOP
Auf Lager : 768
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-TSSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 11x12b; D/A 2x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V