PIC18F25Q43-E/SS
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC18F25Q43-E/SS
Paket:
28-SSOP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
Auf Lager : 1165
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18F
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 24x12b; D/A 1x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V