PIC18F8410-E/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC18F8410-E/PT
Paket:
80-TQFP (12x12)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768 x 8
Number of I/O 70
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 18F
Package / Case 80-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters A/D 12x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V