PIC18F8621-E/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC18F8621-E/PT
Paket:
80-TQFP (12x12)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.75K x 8
Number of I/O 69
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
Oscillator Type External
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 80-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V