PIC18LF8680T-I/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC18LF8680T-I/PT
Paket:
80-TQFP (12x12)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.25K x 8
Number of I/O 68
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
Oscillator Type External
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 80-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V