Zuhause / Microcontrollers / PIC24F08KA102-E/SP
minImg
PIC24F08KA102-E/SP
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC24F08KA102-E/SP
Paket:
28-SPDIP
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SPDIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.5K x 8
Number of I/O 24
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SPDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (2.75K x 24)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V