Zuhause / Microcontrollers / PIC24FJ256DA206T-I/PT
minImg
PIC24FJ256DA206T-I/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC24FJ256DA206T-I/PT
Paket:
64-TQFP (10x10)
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 96K x 8
Number of I/O 52
Peripherals Brown-out Detect/Reset, GFX, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size 256KB (85.5K x 24)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.2V ~ 3.6V