Zuhause / Microcontrollers / PIC24FV16KM204-E/MV
minImg
PIC24FV16KM204-E/MV
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC24FV16KM204-E/MV
Paket:
48-UQFN (6x6)
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48UQFN
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-UQFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 48-UFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (5.5K x 24)
Data Converters A/D 22x10b/12b; D/A 2x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V