PJA1000F-12-U
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
PJA1000F-12-U
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 1008W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.45" L x 5.91" W x 2.40" H (240.0mm x 150.1mm x 61.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 84 A
Series PJA (1000W)
Power (Watts) 1008W