PK2W391MND2553
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
PK2W391MND2553
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
Auf Lager : 180
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.165" (55.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 480mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series PK
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.289 A @ 50 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 390 µF