PLC-035S245D
Qualtek
Produkt-Nr.:
PLC-035S245D
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 2.45A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 2 kV
Approval Agency CB, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.83" L x 1.67" W x 1.34" H (199.0mm x 42.5mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 2.45A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PLC-035 D (35W)
Power (Watts) 35 W
Type Constant Current
Efficiency 83%
Voltage - Output 5 ~ 15V