Zuhause / LED Drivers / PLDS100-A-277B
minImg
PLDS100-A-277B
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PLDS100-A-277B
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.111 lbs (504 g)
Current - Output (Max) 8.34A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PLDS100 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 88%
Voltage - Output 6.5 ~ 12V