PLF0E561MCO1
Nichicon
Produkt-Nr.:
PLF0E561MCO1
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm
Ratings -
Series PLF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 560 µF