PLF0G122MDO1
Nichicon
Produkt-Nr.:
PLF0G122MDO1
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 1200UF 20% 4V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.6 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF