PLF0G271MCO8
Nichicon
Produkt-Nr.:
PLF0G271MCO8
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 280 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.6 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF