PLF1C101MDL4TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
PLF1C101MDL4TD
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF