PLS-031B-6PAI
PIC GmbH
Produkt-Nr.:
PLS-031B-6PAI
SENSOR LEVEL SWITCH
Auf Lager : 471
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Voltage Rating 250VAC
Output Type Switch
Output Configuration SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, M8 Thread
Product Status Active
Switch Actuation Level 1.22" (31mm)
Series -
Type Liquid
Mfr PIC GmbH
Material - Housing & Prism Polyamide (PA)
Package Bulk
Current 1.5 A