PLX1V101MDL1
Nichicon
Produkt-Nr.:
PLX1V101MDL1
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 35V T/H
Auf Lager : 149
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Ratings -
Series PLX
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.7 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF