PM0402-5N6
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM0402-5N6
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 5.6NH 300MA 270MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series PM0402
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.7GHz