PM0603G-2R2J
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM0603G-2R2J
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 15MA 1.15OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.15Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Series PM0603G
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz