PM1008-R47K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM1008-R47K
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 470NH 470MA 1.19OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 470 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.19Ohm
Inductance 470 nH
Series PM1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 450MHz