PM105-120M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM105-120M
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 2.45A 70 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 12 µH
Series PM105
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 23MHz