PM125S-221M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM125S-221M
Beschreibung:
FIXED IND 220UH 700MA 520MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 220 µH
Series PM125S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz