PM1608-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM1608-470M
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 500MA 640MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm Max
Inductance 47 µH