PM1F050V1AE
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
PM1F050V1AE
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.343" (8.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series PM1
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)