PM20S-180-033
Lin Engineering
Produkt-Nr.:
PM20S-180-033
Hersteller:
Lin Engineering
Beschreibung:
PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.059" (1.50mm)
Rotor Inertia 0.25gcm²
Termination Style Wire Leads with Connector
Steps per Revolution 20
Current Rating (Amps) 0.33 A
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Coil Resistance 10.3 Ohms
Size / Dimension Round - 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 0.984" (25.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.394" (10.00mm)