PM2120-331K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM2120-331K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 3.6A 100MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.780" (19.81mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 330 µH