PM2120-3R9M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM2120-3R9M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 3.9UH 18A 4 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.820" (20.83mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4mOhm Max
Inductance 3.9 µH