PM25L-075-035
Lin Engineering
Produkt-Nr.:
PM25L-075-035
Hersteller:
Lin Engineering
Beschreibung:
PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.079" (2.00mm)
Rotor Inertia 0.85g-cm²
Termination Style Wire Leads with Connector
Steps per Revolution 48
Current Rating (Amps) 0.35 A
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Coil Resistance 14 Ohms
Size / Dimension Round - 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 1.260" (32.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.394" (10.00mm)