PM32-2R7M-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM32-2R7M-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 1.5A 100MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 22 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series PM32
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 72MHz