PM40-4R7K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM40-4R7K
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 315MA 1 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 315 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series PM40
Type Molded
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz