PM428S-121-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM428S-121-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 470MA 700MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 13.32 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 470 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 120 µH
Series PM428S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz