PM5022-331M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM5022-331M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 1A 560 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.720" L x 0.551" W (18.30mm x 14.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm
Inductance 330 µH