PM5022S-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM5022S-470M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 2.4A 97 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.732" L x 0.602" W (18.60mm x 15.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 97mOhm Max
Inductance 47 µH