PM518S-101-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM518S-101-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 350MA 1.1OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 13.1 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 100 µH
Series PM518S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz