PM54-150M-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM54-150M-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Auf Lager : 2694
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Inductance 15 µH
Series PM54
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz