PM63S-150M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM63S-150M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 700MA 150MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.220" W (6.20mm x 5.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 15 µH
Series PM63S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 29MHz