PM74S-680N
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM74S-680N
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 680MA 330MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance -15%, +25%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 68 µH
Series PM74S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz