PM75-560K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PM75-560K
Beschreibung:
FIXED IND 56UH 940MA 240MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 940 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 56 µH
Series PM75
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz