PMB1854250KVR
Nichicon
Produkt-Nr.:
PMB1854250KVR
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 2.5UF 10% 850VDC SCREW
Auf Lager : 36
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.9 mOhms
Ratings -
Series PMB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Nichicon
Capacitance 2.5 µF