PMC-1401TS2025
PIC GmbH
Produkt-Nr.:
PMC-1401TS2025
Hersteller:
PIC GmbH
Beschreibung:
STANDARD SMD REED SWITCH PITCH 1
Auf Lager : 2035
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -60°C ~ 155°C
Current - Carry 1.2A (AC/DC)
Current - Switching 1A (AC/DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 140 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Operate Range 20 ~ 25AT
Series -
Length - Overall 0.724" (18.40mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 1 ms
Mfr PIC GmbH
Release Time 0.4 ms
Size - Body 0.559" L x 0.098" W x 0.118" H (14.20mm x 2.50mm x 3.00mm)