POE61U-560D
Phihong USA
Produkt-Nr.:
POE61U-560D
Hersteller:
Phihong USA
Beschreibung:
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Compliance -
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Approval Agency CE, cULus
Current - Output 1.1 A
Input Connector IEC 320-C14
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 6.40" L x 2.56" W x 1.42" H (163.0mm x 65.0mm x 36.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.882 lb (400.07 g)
Series POE61
Type Passive Injector
Number of Ports 1
Data Rate 10/100 Mbps
Efficiency Level VI
Note AC Power Cord Sold Separately
Voltage - Output 56V
Mfr Phihong USA
Features OCP, OVP, SCP
Package Box
Power (Watts) - Per Port 60W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC